Язык тела, онлайн, 2020 Гештальт, Одесса, июль 2020 Манн, без бюджета, онлайн 2020 Позитивная психотерапия 2020
view counter

Як підготуватися до переговорів щодо підвищення зарплати

Успіх переговорів залежить від того, наскільки кожна зі сторін зацікавлена ​​в отриманні будь-чого від іншої сторони. Погодьтеся, що роботодавець, який вже отримує від працівника те, що йому потрібно, не надто зацікавлений в переговорах про зарплату в принципі. У цьому випадку працівник знаходиться в більш слабкої позиції, ніж компанія, так як це йому щось треба від роботодавця, а запропонувати більшу він швидше за все не зможе.

Тому варто відзначити, що в переговорах про зарплату працівник може перебувати на одному рівні з роботодавцем тільки в момент прийому на нову роботу. І тільки в тому випадку, якщо працівник ще не звільнився з попереднього місця роботи. Тоді обидві сторони відчувають приблизно однакову потребу: компанії терміново потрібен спеціаліст натомість того, який звільнився, а працівникові ще немає потреби терміново міняти роботу, і він може собі дозволити вибирати. Як тільки ви прийняті на роботу, ситуація серйозно змінюється: у вас вже набагато менше важелів впливу на роботодавця.

Основне правило кар'єриста: «Шукайте роботу, не звільняючись з попередньої і домовляйтеся про максимально можливу зарплаті в процесі прийому на нову роботу»

Уявімо ситуацію, що ви пропрацювали в компанії деякий час і вважаєте себе гідним більшого, тому вирішили переговорити з начальником з приводу підвищення вашої заробітної плати. З чого ж почати?

Перш за все, ви повинні визначити, наскільки ви цінний і незамінний працівник. Саме це дасть вам перевагу при переговорах з керівником. Оцініть, наскільки просто вас замінити на нового працівника. Дайте відповідь собі на наступні питання:

  • Ви єдиний фахівець цього профілю в компанії?
  • Чи немає в компанії інших фахівців, яким можна передати вашу роботу у разі вашого звільнення?
  • Чи є ви носієм унікальних знань, які крім вас нікому передати новачкові?
  • Зав'язано чи на вас важливі проекти компанії?
  • Чи задоволений вашою роботою керівник?
  • З вами легко працювати колегам і керівникові?

Якщо відповіді на питання вище «так», то ваші шанси на підвищення зарплати досить високі.

Далі, дізнайтеся у колег, скільки вони отримують. Немає сенсу вимагати прибавки, якщо ви і так оплачували вище за інших. У цьому випадку, розмова з начальником повинна йти про ваш наступний кар'єрний крок на більш відповідальній і високооплачуваній посаді.

Пройдіть співбесіди в інших компаніях на таку ж посаду, як у вас і дізнайтеся рівень зарплат на ринку. Так ви зможете обґрунтовано відповісти на аргумент начальника "Ви і так отримуєте гарну зарплату".

І останнє, визначте, чи можливо індивідуальне підвищення зарплати в принципі. У багатьох компаніях, в яких є встановлена ​​система перегляду заробітних плат це відбувається періодично і для всіх співробітників. Наприклад, один раз на рік оклади коригуються на відсоток інфляції або переглядаються тільки у випадку, якщо зарплати виявляються суттєво нижче ринку.
Отже, підготовчий етап закінчений. Попереду розмова з босом. Про те, як його провести буде йти мова у наступній статті.

Автор: Бізнес-тренер Олександр Карпов (www.karpov.com.ua)

СТАТЬИ на эту же ТЕМУ

Открытые мероприятия

вт, 14 Июля, 2020 - 09:30
Киев
ЗАРПЛАТА І КАДРИ 2020: Кадрові документи, Електронні трудові книжки, Карантинна зарплата, Новації КЗПП
Информ-Консалтинг
1950 грн
вт, 14 Июля, 2020 - 11:00
он-лайн
Налоговые изменения 2020: разматываем клубок вопросов и готовимся к составлению отчётности!
Информ-Консалтинг
950 грн
ср, 15 Июля, 2020 - 14:00
он-лайн
Продажи и переговоры в сфере недвижимости: эффективные техники и методы. Психология общения с клиентами
Парадигма роста, Тренинговое агенство
1600 грн
ср, 15 Июля, 2020 - 18:30
Одесса
Бюджетирование на предприятии
Good School, Учебный центр
2100 грн