Работа со сновидениями, Одесса, 2022 Танцевально-двигательная терапия, Киев 2022 Сексология он-лайн, 2022 Гештальт, Одесса, 2022
view counter

Як підготуватися до переговорів щодо підвищення зарплати

Успіх переговорів залежить від того, наскільки кожна зі сторін зацікавлена ​​в отриманні будь-чого від іншої сторони. Погодьтеся, що роботодавець, який вже отримує від працівника те, що йому потрібно, не надто зацікавлений в переговорах про зарплату в принципі. У цьому випадку працівник знаходиться в більш слабкої позиції, ніж компанія, так як це йому щось треба від роботодавця, а запропонувати більшу він швидше за все не зможе.

Тому варто відзначити, що в переговорах про зарплату працівник може перебувати на одному рівні з роботодавцем тільки в момент прийому на нову роботу. І тільки в тому випадку, якщо працівник ще не звільнився з попереднього місця роботи. Тоді обидві сторони відчувають приблизно однакову потребу: компанії терміново потрібен спеціаліст натомість того, який звільнився, а працівникові ще немає потреби терміново міняти роботу, і він може собі дозволити вибирати. Як тільки ви прийняті на роботу, ситуація серйозно змінюється: у вас вже набагато менше важелів впливу на роботодавця.

Основне правило кар'єриста: «Шукайте роботу, не звільняючись з попередньої і домовляйтеся про максимально можливу зарплаті в процесі прийому на нову роботу»

Уявімо ситуацію, що ви пропрацювали в компанії деякий час і вважаєте себе гідним більшого, тому вирішили переговорити з начальником з приводу підвищення вашої заробітної плати. З чого ж почати?

Перш за все, ви повинні визначити, наскільки ви цінний і незамінний працівник. Саме це дасть вам перевагу при переговорах з керівником. Оцініть, наскільки просто вас замінити на нового працівника. Дайте відповідь собі на наступні питання:

  • Ви єдиний фахівець цього профілю в компанії?
  • Чи немає в компанії інших фахівців, яким можна передати вашу роботу у разі вашого звільнення?
  • Чи є ви носієм унікальних знань, які крім вас нікому передати новачкові?
  • Зав'язано чи на вас важливі проекти компанії?
  • Чи задоволений вашою роботою керівник?
  • З вами легко працювати колегам і керівникові?

Якщо відповіді на питання вище «так», то ваші шанси на підвищення зарплати досить високі.

Далі, дізнайтеся у колег, скільки вони отримують. Немає сенсу вимагати прибавки, якщо ви і так оплачували вище за інших. У цьому випадку, розмова з начальником повинна йти про ваш наступний кар'єрний крок на більш відповідальній і високооплачуваній посаді.

Пройдіть співбесіди в інших компаніях на таку ж посаду, як у вас і дізнайтеся рівень зарплат на ринку. Так ви зможете обґрунтовано відповісти на аргумент начальника "Ви і так отримуєте гарну зарплату".

І останнє, визначте, чи можливо індивідуальне підвищення зарплати в принципі. У багатьох компаніях, в яких є встановлена ​​система перегляду заробітних плат це відбувається періодично і для всіх співробітників. Наприклад, один раз на рік оклади коригуються на відсоток інфляції або переглядаються тільки у випадку, якщо зарплати виявляються суттєво нижче ринку.
Отже, підготовчий етап закінчений. Попереду розмова з босом. Про те, як його провести буде йти мова у наступній статті.

Автор: Бізнес-тренер Олександр Карпов (www.karpov.com.ua)

СТАТЬИ на эту же ТЕМУ