Найпоширеніші помилки, які роблять розробники стартапів
1. Створення проектів для вирішення власних проблем (задач)
Більшість успішних стартапів були створені для вирішення реальних проблем (задач) суспільства. Натомість, більшість нових стартапів, як правило, розробляються для вирішення особистих проблеми замість вирішення проблем колективних (суспільних). Розробники створюють свої продукти, грунтуючись на власних потребах і сподіваються, що вони підійтуть також і для вирішення проблем всього суспільства. Це рецепт провалу.
Стартапи повинні підтвердити, що проблема дійсно існує в суспільстві. Крім того, вони повинні зрозуміти, чому ця проблема існує для цієї спільноти. Єдиний спосіб виконати ці завдання: спілкуватись зі спільнотою, перевіряти проблеми і будувати план для їх вирішення.
2. Створення занадто великої кількості "фішек"
Чимало статей було написано на тему максимально швидкого запуску проекту. Необхідно створити якомога простий продукт, і якомога швидше починати тестувати його життєздатність. Варто почати з малої групи бета-тестерів і, використовуючи їх відгуки (тільки тоді), починати впроваджувати додатковий функціонал та "фішки".
3. Створення негнучкого коду
Хоча з самого початку немає необхідності розробляти платформу, яка є повністю масштабованою, дуже важливим є забезпечети можливість маштабування коду вашої платформи в майбутньому коли виникне така необхідність.
Зміна негнучкого коду, який активно використовується клієнтами може бути дуже ризикованим, і призведе до уповільнення темпів зростання компанії, коли це є найбільш важливим.
4. Раннє розгортання
Світ стартапів завжди заохочує швидке розгортання проектів (незалежно від того, чи це створення сайту чи запуск потужної бізнес-платформи). Важливо, щоб підприємства запускали свої проекти якомога скорше, для того щоб отримати зворотній зв'язок (відгуки та оцінки). Але запуск по принципу "Запуск — зараз, виправлення — пізніше" виглядає доволі сумнівним, якщо ваш продукт має дуже багато помилок.
По мірі розвитку бізнесу, ваші клієнти завжди будуть хотіти отримувати більше, так що ваш продукт не повинен бути повним дірок. Будьте готові до розгортання проекту на кілька днів пізніше, ніж планувалося, так щоб ви мали більше часу, щоб виправити будь-які помилки, які вплинуть на роботу користувачів, та як наслідок, їх думку про ваш бренд.
5. Занадто багато турботи про код
Важливо якомога раніше вирішити проблеми клієнта, ніж писати код. Якщо ви орієнтовані на клієнта, вам буде набагато легше отримати правильний код, тому що ви знаєте, що хвилює вашого клієнта.
6. Не цікавитись бізнес-аспектами
Відстуність інтересу до бізнес-аспектів компанії або нерозуміння клієнтів компанії — це поширена помилка. Продукти — це не компанії. Розуміння того, як продукт допомагає бізнес-цілям компанії, її стратегію і клієнтів, є ключем до успішної розробки та впровадження продукту.
7. Намагатись бути одночасно всюди
При запуску продукту, доволі часто виникає думка, що ви повинні бути скрізь з самого початку. Розумний підхід, це розробка на декількох платформах, а ідеальний — тільки на одній. Таким чином, ви зможете створити кращий продукт і запобігти розпорошенню вашої команди.
Для деяких компаній вибір може бути між настільними комп'ютерами і мобільними пристроями. Для інших, це може бути відмова від Android і зосередження на iPhone. З'ясуйте, де ви хочете "блищати", а потім оптимізовуйте!
8. Змішування відділів
Перше, що повинен зробити кожен стартап, це розмежувати новаторів від керівників. Не варто змушувати технічних гіків дивитися фінансову звітность компанії.
9. Планування, засноване на спрощенні коду
Перш ніж ви почнете процес розробки, завжди повинен бути процес планування. Плануючи, ви думаєте над шляхами реалізації певного функціоналу, і ваш план буде заснований на тому, що буде реально реалізувати в коді.
Натомість, важливо планувати все так, ніби коду взагалі не існує, а потім повернутися і вирішувати головоломку, як змусити це все працювати. Ніколи не варто ставити питання “Який найпростіший спосіб виконати цю роботу?” Замість цього, ви повинні запитати “Який найпростіший спосіб зробити цю роботу зручною для користувача?”
Стаття надана компанією "Отако́ї "
Открытые мероприятия |
||
---|---|---|
пт, 27 Сентября, 2024 - 12:00он-лайн |
Результативна управлінська комунікація без конфліктів та маніпуляційШАУЗ, Консалтинговый центр |
6910 грн346 грн |
пн, 30 Сентября, 2024 - 09:30он-лайн |
Розрахунково-карткові новації: фінмоніторінг, кешбек, обмеження НБУ, заборона готівки для ФОП і не тільки. Як це все працює та як тепер здійснювати розрахунки по-новомуИнформ-Консалтинг |
2150 грн |
чт, 3 Октября, 2024 - 12:00он-лайн |
Системний менеджмент: Компетенції високоефективного Керівника-ЛідераШАУЗ, Консалтинговый центр |
6910 грн346 грн |
вт, 8 Октября, 2024 - 10:00он-лайн |
Управління прибутковістю товарних запасів та ефективністю інвестицій у запасиНаціональний, Бізнес-Центр |
3700 грн |