мусатов, Киев, апрель 2019 RPT в Одессе, январь 2019 Гештальт, Одесса, март 2019 Терапевтическая группа, 2019
view counter

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ з 1 січня 2019. Оренда землі. Все про землю в 2018-2019рр. Документальне оформлення операцій. НОВІ ЗАКОНИ. НОВІ ЗМІНИ. Практика їх застосування.


ВСЕ тренинги и семинары в Киеве | в Одессе | в Украине
другие мероприятия на темы:
Дата начала мероприятия: 
 • чт, 28 Мар, 2019 - 09:00
Город: 
Киев
вул. Михайлівська, 1/3, готель «Козацький» (ст.метро «Майдан Незалежності»)
Тип мероприятия: 
Семинар
Продолжительность: 
2 дней
***
Стоимость /для 1 чел./: 
2550 грн
за 1 день (на вибір), 3450 - 2 повних дні. За 2-х учасників знижка – 5%, за 3-х та більше – 10%.
Скидка /для заполнивших форму заявки/: 
 100 грн
```Ведущий мероприятия: 
Суддя ВГСУ, Кіпріянова В, Департаменту державної реєстрації та нотаріату Мінюсту, Кальніченко А, Кобилянський В, Близнюк П, Партнери ЮФ «LAW OFFICES OF OMP»
Регламент мероприятия: 
2 дні, 9.30-18.00

Західи акредитований НААУ(12 балів адвокатам)

Лектори:

 • В.КІПРІЯНОВА -  Юрист. Експерт Аналітичної платформи АПК. Співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я». Спеціалізація: земельне право, с/г право, нерухомість та будівництво. Проведення земельного аудиту с/г підприємств.
 • В.КОБИЛЯНСЬКИЙ- Відомий адвокат. Один з авторів Земельного кодексу України. Один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельного права.Співавтор книг в сфері земельного права.Автор сотень статей та публікацій.
 • О.МАРТИНЮК  - Заст.Директора Департаменту держреєстрації та нотаріату Мінюсту. Екс-начальник Департаменту Держгеокадастру. Експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК. Експерт-тренер з питань земельних правовідносин для суддів Національної школи України, викладач Центру перепідготовки Мінюсту. 
 • А.КАЛЬНІЧЕНКО - Заст.Гол. редактора журналу «ЗЕМЛЕВПОРЯДНИЙ ВІСНИК». Екс-керівник юридичного та управління законодавчого регулювання та розвитку зем. відносин Держкомзему.
 • К.ГРИВНАК - Управління захисту прав платників податків Асоціації платників податків України. Спеціалізація: плата за землю та місцеві податки і збори. Державний радник податкової служби ІІІ рангу. Екс-заступник начальника відділу ДФС.
 • Л.ЗУЄВИЧ - Начальник Управління забезпечення роботи ІІ Судової палати ВГСУ. Викладач Національної школи суддів України. Досвід роботи в господарських судах 18 років. Один з розробників ряду постанов пленуму та інформаційних листів ВГСУ. Автор та співавтор книг і публікацій ("Вісник господарського судочинства", "Закон і Бізнес").
 • ОРЛОВ М - Керуючий партнер ЮФ «LAW OFFICES OF OMP».No.1 Agribusiness Law Firm in Ukraine.Спеціалізація: земельне право, нерухомість, будівництво, фінансове та банківське право, податкове право. ТОР-100 кращих експертів України.
 • І.ОГОРОДНІЙЧУК - Партнер ЮФ «Law Offices of OMP» (лідер ринку Агробізнес №1). Земельне, с/г, фінансове, банківське право, посібник «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я». 
 • К.ЛЕВТЕРОВ - Партнер ЮФ «Law offices of OMPt»,співавтор посібника «ОРЕНДА ЗЕМЛІ від А до Я. Фахівець в сфері безпеки агробізнесу, земельного, сільськогосподарського (с/г), фінансового та банківського права.
 • О.ОВЧІННІКОВА - Юрист ЮФ«LAW OFFICES of OMP» (№1 лідер ринку "Агробізнес" (ULF 2014, 2015, 2016).
 • П.БЛИЗНЮК - Експерт з землеустрою та земельного права, з питань контролю за використанням і охороною земель. ДУ "ІНСТИТУТ ОХОРОНИ ҐРУНТІВ УКРАЇНИ". Досвід роботи керівника обл ДЕРЖЗЕМАГЕНСТВА, Департаменту контролю за використанням та охороною земель ДЕРЖСІЛЬГОСПІНСПЕКЦІЇ.

Програма:

День І.  28 березня

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА з 1 січня 2019!  СУДОВІ НОВИНКИ. До чого готуватися? ЗУ щодо колективних земель. КЛЮЧОВІ ЗМІНИ ЗАКАНОДАВСТВА ДЛЯ АГРАРІЇВ! Перспективи та нові можливості.   

1. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки. Важливі зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період для оформлення землі. Неоформлений спадок.

2. Фактичне землекористування. Польові дороги, лісосмуги, «шахматка», меліоративні землі – оренда. Увага! Нове правове регулювання! Хто буде власником та як отримати в оренду ці землі, які можуть бути підводні каміння. Вирішення проблеми «шахматки» на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками. Межі фактичного землекористування вже не є управлінською забаганкою, а є обов’язковим фактором безпеки.

3. Масив земель с/г призначення – готуємось до нововведень 2019! Як мінятися землею для створення єдиних масивів?! Інвентаризація масиву земель с/г призначення. Мета та завдання. Тех. документація. Порядок розробки, погодження та затвердження. Внесення відомостей про масив земель с/г призначення до ДЗК та держреєстрація зем. ділянок, що входять до такого масиву. Обмін зем.ділянками (виділеними в натурі (на місцевості) власникам зем. часток паїв) – нові вимоги законодавства.
4. Переважне право оренди решти земель земельного масиву: земельний масив, хто буде мати переважне право та як його реалізувати.

5. Обмін ділянками в масиві земель с/г призначення. Консолідація земель через міну. Процедура обміну орендованих земель. Чи працюватиме міна для власників земельних ділянок. Обмін земель та мораторій.Міна приватних земель на державні/комунальні.
6. Прощавай колгосп! Землі колективної власності (доля вирішена?) Чи порушує новий Закон права власників зем. часток? Коли і як колективні землі стануть комунальними? Проектні (польові) дороги. Передача повноважень до органів місцевого самоврядування. Які землі можна допаювати, а які переходять у комунальну власність. Порядок оформлення земель колективної власності.

7. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.
8. Зміни щодо емфітевзисусервітутумеліорації: до чого готуватися та як захиститися. 
9. Розширення поняття с/г товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування (включення ФОП фермерів). Хто може претендувати на сплату ЄП 4 групи. Порядок реєстрації та критерії для сімейних фермерських господарств.

10. Реєстрація речових прав. Які зміни передбачаються в законодавстві?

11. ДЗК. Зміни до законодавства щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів

12. Новий порядок НГО з 17.07.2018р! Зміни до законодавства щодо порядку проведення нормативної грошової оцінки землі. Плата за користування може збільшитись з 20% до 300%!

13. ! Законопроект на 2019 "Антирейдерський - 3": ! Новий вид правочину - Встановлення власником зем. ділянки вимоги нотаріального посвідчення договору (в т.ч. оренди землі), предметом якого є нерухоме майно. Що це дасть власнику ділянки?
Прощаємося з Акредитованими суб’єктами, які могли вчиняти реєстраційні дії! Внесення інформації про ціну (вартість) зем. ділянки в Реєстр прав. Внесення інформації про орендну плату за користування. Автоматизація припинення права оренди в Реєстрі прав по закінченню строку дії договору оренди. 

14. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. Землеустрій. Повноваження 2019 в сфері зем.ресурсів та АПК. 
  • Будьте попереду конкурентів в оформленні землі через сільську раду / ОТГ – нові повноваження.  Розподіл повноважень щодо розпорядження (передачі у власність (користування)), встановлення плати та контролю землі. Хто буде розпоряджатися землями державної власності? Зміна повноважень місцевих органів по управлінню земельними ресурсами
  • Передача Об'єднаним територіальним громадам (ОТГ) землі поза межами населених пунктів у власність!
  • Затверджений алгоритм передачі зем. ділянок с/г призначення державної власності у комунальну власність ОТГ. Клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель. Інвентаризація. Реєстрація у кадастрі. Передача в комунальну власність. Перспективи. • Наслідки порушення повноважень. Втручання і компетенція прокурора.

15. Прийнята СТРАТЕГІЯ України по державним с/г землям.  Удосконалення механізму управління в сфері розпорядженнявикористання та охорони земель с/г призначення держ. власності. Контроль та порядок надання в оренду державних земель с/г призначення. Нові обмеження по виділеннюбезкоштовній приватизації.
16. ЗАКОНОПРОЕКТИ: 
  • №7060: Щодо стимулювання створення і розвитку сімейних ФГ та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності:
 • Урядовий: Щодо управління зем.ресурсами в межах території ОТГ.
 • № 157: Щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з зем. ділянками.
17. Про переоформлення землі, коли переходить право на землю під забудовою (оренда, власність).
18. Вимоги МВФ, в т.ч. щодо зняття мораторію на купівлю-продаж землі.
19. ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ прав на землю та нерухомість. Їх обтяжень. Нові правили гри! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі. 
20. Удосконалення правових механізмів щодо відносин с/г землекористування та власності.
21. Електронні земельні торги 2018! Прийнято ЗУ «Про внесення змін до ЗКУ щодо проведення земельних торгів».
22. ДОГОВОРИ оренди землі 2018/2019 + шаблон договору оренди землі (рекомендований)! Нові вимоги. Зміни. Найпоширеніші помилки  ТИПОВА форма договору оренди – підводне каміння! Як діяти у зв’язку із відміною істотних умов договорів оренди та додатків? Строк договору встановлено 7 років min.
  • Акт приймання-передачі земельної ділянки – ризики його відсутності.
  • Нові правила оформлення: вимоги та спрощення.
  • Новинки судової практики ВСУ в питаннях оренди землі та інших питаннях.
  • Договір емфітевзису – альтернатива договору оренди, його переваги та недоліки.
  • Переважне право на поновлення договору оренди землі. Що робити, якщо Ваше право порушено? Як підготуватися до поновлення договорів завчасно? Виключний перелік підстав відмови. Алгоритм дій. "Мовчазна згода". Автоматичне поновлення.
23. Новинки судової практики Верховного Суду 2018 (оренда землі та інше). Що потрібно знати щоб себе захистити? 
24. Штрафи за фактичне використання ділянки. Шкода (збитки), завдані самовільним використанням земельної ділянки. 

НАБУТТЯ ПРАВ на землю (Користування, Власність). Укладання договорів. Їх обтяжень. Правовстановлюючі документи: підготовка та порядок укладання.  Право власності на землю.  Право оренди (суборенди)Постійне користування землею. Поділ, виділ, об'єднання зем. ділянок.  Держакти на право власності на ділянку та на право постійного користування: чинність та використання. Виправлення помилок, допущених у раніше виданих Держактах.  Проблеми відчуження зем. ділянок, право на які засвідчене старими держактами. Припинення користування: як здійснити?

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) землі. Управління орендованими землями. Правила оренди: хто та що може передавати в оренду. Як ще залізобетонно оформити? Можливості, заборони, обмеження. Наслідки перевищення орендних обмежень, встановлених ПКУ. Реєстрація права оренди, договорів оренди. Нюанси оренди різного цільового призначення (ЦП). Встановлення, зняття, реєстрація обмежень на ділянку. Реєстрація обтяжень. Оренда паїв та невитребуваних паїв. Право продажу оренди земель с/г призначення і його  реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.

ДОГОВІР оренди землі + рекомендований шаблон договору оренди. Укладення. Особливості держ.реєстрації. Продовження, зміна та розірвання договорів. Помилки, що призводять до визнання договору недійсним.
  • Управління договірними відносинами на підприємстві: різні строки оренди землі, продовження договорів та їх реєстрація.
  • Невідповідність договорів, їх ризики, захист.
  • Склад договору, відповідність: план, кадастровий план, акт визначення меж ділянки, акт прийому-передачі, проект відводу.
  • Істотні умови: наслідки їх відсутності. Основні пункти та як вони мають бути сформульовані щоб уникнути спорів з орендодавцем.
 Типова форма: ризики та наслідки. Обов’язковість. Особливості застосування. Невід’ємні частини договору. 
• Відповідальність за невнесення орендної плати у встановлені строки – 100 розміру орендної плати. Як уникнути.
• Чи обов’язкова агрохімічна паспортизація зем. ділянок у зв’язку із змінами до Типової форми договору оренди.
• Договір оренди - як точка входу для рейдерського захоплення. 
 Строк чи термін дії. Правила розрахунку строку дії договору: з моменту укладення чи держ. реєстрації (суд.практика). Як обійти мінімальний строк оренди для земель с/г призначення?
  • Додаткові умови. Порядок виплати орендної плати (додатковий захист орендаря). Можливість зібрати урожай (строк дії договору закінчився).
  • Невід’ємні додатки: потрібні чи не потрібні. Акт-приймання передачі земельної ділянки, як спосіб додаткового захисту при поновленні договору. 
  • Внесення змін до договору.  Чи можна укласти новий договір оренди, якщо старий ще не закінчився. Як провести реєстрацію змін до договору оренди, який був укладений до та після 2013 року. Як укласти новий договір із спадкоємцем та не допустити «подвійної» реєстраціїЗаміна сторони договору.
  • Оренда земельних часток (паїв). Спільна оренда.
  • Як легально використовувати (орендувати) землі, які передані громадянам (підприємствам) на праві постійного користування.
  • Зміна власника орендованих ділянок у зв’язку з розмежуванням земель. Вплив на договір оренди, його реєстрацію.
  • Пролонгація (відновлення) договорів оренди. Ефективний захист права оренди.

  • Що найчастіше стає підставою для оскарження договору оренди.
  • Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку. Суд.практика по розірванню договорів, пропозиції щодо вирішення.
  • Неврегульовані земельні питання. Проектні польові дороги. Захисні лісосмуги.
  • Орендна плата в 2018. Встановлення, порядок та підстави зміни (+ в односторонньому порядку). Особливості сплати. Індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки землі: як уникнути подвійної індексації. Відповідальність за несплату орендної плати.  

Альтернативи орендним відносинам. Як швидше, простіше, дешевше?
  • Сервітут: зем. та особистий. Порядок встановлення (в т.ч. в суд.порядку), дія, припинення. Договір сервітуту. Проблеми правового регулювання. Припинення.
  • Емфітевзіс. Права та обов’язки сторін договору емфітевзису. Істотні умови договору. Особливості визначення виплат в договорі емфітевзісу с/г потреб.
  • Суперфіцій: право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Права та обов’язки сторін. Нові істотні умови договору. Правові наслідки припинення дії суперфіцію відносно подальшої долі зведених споруд.
  • Сервітут, суперфіцій, емфітевзіс. Їх встановлення на держ./комунальних землях. Укладання договорів. Держреєстрація.
  • Інвестиційні договори.   • Договір спільної діяльності.  • Договір спільної обробки.
  • Договір компенсації за користування зем.ділянкою - коли їм користуватись. Варіанти договірних конструкцій.
  • Зем. ділянки в постійному користуванні: як оформити право. Чи успадковується постійне користування: суд. практика.

Державна реєстрація прав на землю та нерухомість. Новий Закон. Нові зміни.
  • Увага новинка! Запровадження механізму автоматичного обміну даними між Реєстром речових прав на нерухоме майно і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.  Що можна очікувати? Як діяти?
  • ЗУ «Про держ. реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень». Колізії нового законодавства. 
  • Розширено перелік суб’єктів, які уповноважені реєструвати права на нерухоме майно, права оренди: до кого можна звертатися? Особливості держ. реєстрації речових прав, оренди через сільські, селищні, міські ради та районні державні адміністрації. Акредитовані суб’єкти.
  • Які права визнаються дійсними? Чи потрібно їх перереєстровувати?

  • Реєстрація ПРАВ НА ЗЕМЛЮ, ПРАВА ОРЕНДИ (+ в скорочені строки)! Функції держ.реєстратора. Нові вимоги до місця реєстрації речових прав.  Які документи (повний пакет). Новинки процедурних моментів реєстрації. Як уникнути відмови?
  • Право власності на землю (зем. ділянку). Реєстрація та оформлення у 2018.
  • Держ.реєстрація прав на ділянку та об’єкт нерухомості. Ділянка не оформлена, а нерухоме майно відчужується. Дії?
  • Спадкодавець не отримав правовстановлюючого документу на землю? Можливість успадкування земельної ділянки без суду.

  • Реєстрація ОРЕНДИ землі. Подовження договорів оренди. Реєстрація прав за новим договором; внесення відомостей до реєстру прав про існуючий; як діяти, коли договори були оформлені у минулі періоди; без кадастрових номерів; продовження (поновлення) договору; реєстрація прав оренди на декілька зем. ділянок за одним договором; реєстрація зем. сервітуту.
  • Відумерла спадщина. Реєстрація або припинення прав оренди на зем.ділянки, які входять до її складу.
  • Невитребувані паї – невже проблема вирішена? Чи можливо буде зареєструвати право оренди на невитребувані паї?
  • Реєстрація прав у разі поділу, виділу, об’єднання зем. ділянки.
  • Реєстрація права сервітуту, емфівтевзису чи суперфіцію на зем. ділянку.
  • Проблеми реєстрації, помилки у даних.
  • Відмова у держ. реєстрації прав на земельну ділянку. Підстави відмови.
  • Скасування держ.реєстрації прав. Якщо судом скасовано державний акт, як зареєструвати припинення прав?
  • Оскарження. Безкарність дій / бездіяльності держ.реєстраторів закінчується! Як уникнути відмови. Як притягнути до відповідальності. Як стягнути шкоду з держ.реєстратора у зв’язку із незаконними діями / бездіяльністю?

ДЗК: повноваження, функції, порядок ведення та плани на 2019р. 
РЕЄСТРАЦІЯ ділянок та обмежень використання – практичні питання. 

  • Перспективи. Предача функцій ДЗК до інших органів. Інтеграція з Держреєстром прав, інформаційними системами та ін.
  • Доступ до ДЗК. Доступ банкам, нотаріусам, землевпорядникам. Витяги. Довідки про наявність (відсутність) ділянок. Публічна кадастрова карта. 
  • Пошук ділянок для придбання, оренди: с/г призначення, житлової забудови, комерційного призначення, промисловості.
  • Формування зем. ділянки – оновлені процедури відповідно до змін в законодавстві в сфері землеустрою. Коли яку документацію розробляти?
  • Реєстрація земельної ділянки. Внесення відомостей до ДЗК.
  • Кадастровий номер.  Помилка в кадастровому номері.
  • Помилки в ДЗК.  Накладки зем.ділянок в ДЗК. Невідповідність площі. Помилки в документах. Що робити?   • Виправлення помилок у відомостях ДЗК. Це як? Що означає «архівна земельна ділянка»? Чи можливо її дістати з архіву?

Плата за землю. Нові норми ПКУ та нові узагальнюючі податкові консультації від ДФС.

  • Загальні положення ПКУ щодо плати за землю, як місцевого податку.
  • Компетенція сільських, селищних, міських рад та рад ОТГ по встановленню плати за землю. Зміни до рішень протягом бюджетного року.
  • Нові ставки земельного податку. 
  • Нормативна грошова оцінка (НГО) землі, як база оподаткування. Новий Порядок індексації НГО. Нові порядки проведення НГО земель. Застосування нових коефіцієнтів при визначенні розміру НГО земельних ділянок. Використання даних ДЗК при розрахунку суми земельного податку.
 • ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ різних категорій земель, (с/г угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; забудованих земель за межами населених пунктів). 
  • Оподаткування ЗД під придбаними у власність та орендованими об’єктами нерухомості та їх частинами. 
  • Оподаткування землі у випадку переходу права власності від одного власника до іншого.
  • Спрощена система оподаткування та плата за землю.
  • Орендна плата за землі державної та комунальної власності.Зміна розмірів орендної плати у 2018р.  
  • Податки та застосування окремих договорів (сервітут, емфітевзис, суперфіцій).
  • Сплата коштів за іншими договорами землекористування.
  • Пільги із зем.податку (ЗП). Нові зміни у користуванні пільгою для громадян у 2018р.
Компетенція місцевих рад щодо надання пільг. Розрахунок суми зем. податку юр.особами. 
Подання Декларації із земельного податку та орендної плати за оновленою формою.   
ЄДИНИЙ ПОДАТОК 4 групиОподаткування с/г підприємств на спрощеній системі. Сплата податку та орендної плати за землю платниками єдиного податку 4 групи.  Індексація НГО земель при обчисленні розміру єдиного податку 4 групи. ВСУ. Ставки орендної плати за держ. та комун. землі повинні  відповідати пп. 288.5.1ПКУ. та є підставою для пергляду розміру орендної плати. 

День ІІ.     29 березня
Цільове призначення (ЦП): встановлення та зміна. Невідповідність. ШТРАФИ. Зміни. Процедура та документальне оформлення. Особливості по деяких категоріях земель. Невідповідність цільового призначення (ЦП). 

ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ (аукціони). Продаж земель Державої та Комунальної власності. 
  • Електронні земельні торги 2018. Детальний аналіз змін ЗУ «Про внесення змін до ЗКУ щодо проведення земельних торгів».
  • Оренда земель державної та комунальної власності. Зміна правил проведення земельних торгів (аукціонів).
  • ВРУ обмежила можливість продажу / надання в користування землі без аукціону. Скорочено перелік пістав коли торги не проводяться.
  • Право оренди, емфітевзису, суперфіцію як предмет торгів. Коли права не виставляються на торги.Механізм перепродажу прав (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Визначення умов оренди і суперфіцію для аукціону.
  • Розробка містобудівного обґрунтування для зем. ділянок, що продаються під забудову.
  • Критерії встановлення розміру орендної плати та плати за суперфіцій. 
  • Технічний паспорт зем.ділянки, яка виставляється на торги. Його підготовка.
  • ТОРГИ. Правові передумови проведення аукціонів. Витрати, понесені організатором/виконавцем торгів на підготовку лотів.

Особливо цінні землі. Особливості набуття прав. ЗЕМЛІ житлової та громадської забудови, енергетики, транспорту, звязку, промисловості, оборони. Землі енергетики та зв’язку. Як укласти договір на наших умовах? Як простіше, швидше, дешевше? Використання, реєстрація прав на землі спец.призначення. Встановлення сервітуту, права постійного користування. Порядок відводу земель в межах прибережно-захистних смуг.  Відшкодування збитків власникам та землекористувачам та втрат с/г, л/г-виробництва. Нюанси будівництва. Відведення нових земельних ділянок. 
Нерухомість. Земля під об’єктами нерухомості. Земля для будівництва. Квазінерухомість: поліпшення земельної ділянки, об'єкти незавершеного будівництва. Право власності на землю під об’єктами нерухомості. Спільна власність на землю при спільній власності на нерухомість. Нові умови угод відносно відчуження нерухомості. Перехід права власності / оренди при переході права власності при будівництві. Визначення розміру ділянки та присвоєння кадастрового номеру при відчуженні частини об’єкту нерухомого майна. Правові наслідки неоформленної землі під нерухомістю. 

Сільськогосподарські землі. Операції з земельними паями.
Угоди з ділянками с/г призначення. Доручення, довіреність -
 законність застосування. Емфітевзис та оренда як альтернатива власності. Міна чи обмін мораторних земель. Добровільна відмова від права власності в контексті зміни ЦП. Дарування. Успадкування. Інфраструктура на землях с/г призначення. Використання с/г земель для інших цілей, в т.ч. несільськогосподарських.
БУДІВНИЦТВО НА ЗЕМЛЯХ С/Г ПРИЗНАЧЕННЯ. Дозвільний алгоритм при забудові. «Мораторій». Операції з зем. ділянками на які мораторій не розповсюджується.

ПРИДБАННЯ / ПРОДАЖ ТА ОЦІНКА АГРОБІЗНЕСУ. Регулювання земельного банку.
  • Придбання/продаж та оцінка агробізнесу: фактори, тенденції, на що звернути увагу. Концентрація: рецепт правильного структурування бізнесу. Розбір помилок.  Найпоширеніші помилки при розширенні зем. банку чи захисту від дій конкурентів. Що робити?
  • Набір земельного банку. Інформаційні бази для отримання інформації про вільні землі.
  • Набір землі на фермера: порядок, строк протягом якого можна набирати землю в оренду, кількість земельних ділянок (скільки можна, обмеження). Чи існують обмеження в територіальному наборі земель (в межах району, області, України)
  • Договірні альтернативи оренди землі: емфітевзис, суперфіцій. суборенда, договори обробітку землі, інвестиційні договори.
  • Набуття права власності на землі с/г призначення: законні механізми.
  • Обмін зем.ділянками. Як не позбутися права власності?
  • Подвійна реєстрація права оренди (договорів оренди).  
  • Відумерла спадщина. Питання вирішено? Проблеми зі спадкоємцями. Управління землями померлих. Законодавчі ініціативи щодо оформлення.
  • Особливості використання польових доріг.
  • Процедура оформлення пайового майна. Покроковий алгоритм оформлення пайового майна. Порушення переважного права на купівлю майнових сертифікатів – що робити.
  • ФГ. Зміни ЗУ "Про фермерські господарства". 
  • Паї. Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, неоформлені. Процедура трансформації земельної частки (паю) в зем.ділянку. Особливості використання земельних паїв на меліорованих землях та багаторічних насадженнях.
  • Сівозміни. Проект сівозмін: «+» та «-» відсутності та наявності. Штрафи (адмін.відповідальність): за кожну ділянку окремо, чи 1 на господарство?
  • Найпоширеніші помилки в договорі оренди землі, які можуть призвести до втрати земельного банку. На що звернути увагу?
  • Поновлення договорів оренди землі – механізм, форми документів, реєстрація речового права. 
  • Зміна власника орендованих ділянок (смерть орендодавця).
  • Припинення речового права договорів оренди які укладені до 2013р та закінчились після 2013р – механізм дій в реєстраційній службі.

Пайове майно колишніх КСП. Благо чи спосіб отримання контролю над підприємством.
Земля під пайовим майном колишніх КСП. Що сталося із землею після розпаювання? Як набути право власності на землю під господарськими будівлями та дворами колишнього КСП? Покроковий алгоритм викупу та оформлення у власність пайового майна. Процедура оформлення. Порушення переважного права купівлі Майнових сертифікатів: наслідки та як обійти.

 Недоліки чинного законодавства щодо оформлення пайового майна. Як уникнути оскарження права власності на майно в майбутньому?

ВББ для Агробізнесу: Володій Бізнесом Безпечно! Базові поняття. Основні ризики і тенденції заволодіння майном аграрних підприємств. Якщо за вами слідкують, це не означає, що у вас параноя. Що робити в разі, якщо все ж таки ваше підприємство стало об’єктом нападу. Алгоритм захисту від рейдерських атак в регіонах України!  Офіційна версія та реальна ситуація.  

Земельні спори 2018/2019. Коментар судової та господарської практики.

 •  Юрисдикційні питання. 
 • Ефективні способи захисту порушених прав в земельних правовідносинах.
 • Укладення договору оренди земельної ділянки в судовому порядку.
 • Внесення змін до договору оренди земельної ділянки. 
 • Поновлення договору оренди земельної ділянки. 
 • Розірвання договору оренди земельної ділянки. 
 • Визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.
 • Визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки. 
 • Відшкодування шкоди за користування зем.ділянкою без правовстановлюючих документів. 
 • Особливості застосування зем. законодавства під час переходу права власності на нерухоме майно. 
 • Витребування земельної ділянки з незаконного володіння. "Негаторні" позови vs "віндикаційні" vs "кондикційні".
 • Позовна давність та окремі питання сплати судового збору у земельних спорах. 
 • Застосування судами практики ЄСПЛ у земельних спорах.

КОНТРОЛЬ за використанням та охороною земель. ПЕРЕВІРКИ земельного законодавства – нова практика. Що та як перевіряють? Землі с/г призначення та промисловості як об’єкт перевірок. Нові штрафні санкції. План контрою за використанням і охороною земель. Критерії ризиків.  

Вартість включає: 

 • навчання на семінарі
 • консультації кваліфікованих фахівців
 • відповіді на питання, що Вас цікавлять (в т.ч. індивідуальні)
 • ексклюзивні матеріали + презентації + типовий договір оренди землі
 • можливість спілкування з колегами
 • обід в ресторані, кава-брейк
 • набір ділових аксесуарів
 • сертифікат.
Организатор мероприятия

! ЗАПОЛНИТЕ предварительную ЗАЯВКУ

(напр.: Иванов Иван, 1... Глушко Ирина, 3)

данет
Тренинги в Одессе
Тренинги в Киеве

Если вы уже получаете нашу рассылку,
то просто подтвердите свой выбор

После отправки формы ДОЖДИТЕСЬ появления страницы c надписью "Спасибо за регистрацию на мероприятие". Если Вы не уверены в том, что Вам удалось зарегистрироваться, отправьте Вашу заявку письмом (в теме письма укажите "Регистрация") на электронный адрес: [email protected]
тренинги и семинары в Одессе Если у Вас не вышло зарегистрироваться самостоятельно, Вы можете позвонить Николаевой Елене по тел.: +38-067-559-85-21, 093-567-21-03, 050-333-56-90, 094-956-00-10, (048) 703-70-10.