ТЕНДЕРИ 2016. ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ В УКРАЇНІ Зміни! Регулювання. Контроль. Для Замовників та Учасників.
Это мероприятие уже прошло
ЕЩЕ из этой рубрики:
- Основи системи менеджменту якості у відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 - он-лайн - 30.07.2025
- Практикум внутрішнього аудиту системи менеджменту якості на основі ДСТУ ISO 9001 - он-лайн - 03.09.2025
КОНСУЛЬТАНТ:
КОЛІСНИК Тетяна Василівна – експерт з питань державних закупівель, екс-ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ДЕПАРТАМЕНТУ ДЕРЖАВНИХ РЕЗЕРВІВ ТА ТОВАРНИХ БІРЖ МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ (МІНЕКОНОМРОЗВИТКУ), один з найкращих лекторів-консультантів з питань державних закупівель.
Програма:
ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА.
ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ З УРАХУВАННЯМ НОВИХ ВИМОГ.
Новий порядок здійснення закупівель з урахуванням заходів з подолання корупції!
1. Сучасний стан нормативно-правового поля здійснення державних закупівель. Зміни порядку проведення закупівель у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції»: зміни допорогових меж для проведення відповідних процедур закупівель; нові обов’язки та повноваження казначейства; «посткваліфікація»; новий порядок оскарження.
2. Порядок здійснення закупівель у період до 01.04.2016 та до 01.08.2016.
3. Закон України «Про публічні закупівлі»:
- термінологія;
- сфера застосування;
- оприлюднення інформації про закупівлю: строки, порядок;
- тендерний комітет;
- процедури закупівель: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі;
- кваліфікація учасника;
- порядок проведення електронних закупівель;
- допорогові закупівлі.
4. Здійснення закупівель у рамках реалізації пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів.
5. Проведення електронних закупівель з використанням системи PROZORRO в режимі он-лайн (для учасників і замовників).
- Регламент роботи системи електронних закупівель Prozorro. Презентація існуючих електронних майданчиків.
- Реєстрація: тестовий режим та режим реальних закупівель, мультидоступ. Інструменти особистого кабінету замовника.
- Створення закупівлі: завантаження документів, запитання учасників і відповіді на них, редагування та скасування. Редукціон.
- Кваліфікація кандидатів акцепт/ відхилення. Анулювання переможця.
- Публікація договору. Моніторинг і статистика.
- Розгляд прикладів завершених закупівель.
6. Реалізація положень статті 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Закону України «Про публічні закупівлі»: Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, антикорупційна програма учасника, уповноважена особа з антикорупційної програми. Порядок дій замовників щодо виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Позиція Уповноваженого органу щодо виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Закон України «Про відкритість використання публічних коштів»: обов’язки для замовника, зміни в законодавстві, що вносяться цим Законом.
7. Встановлення, виконання та перевірка окремих вимог документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації, запиту цінових пропозицій):Виписка/Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців в електронному вигляді; інформація з ЄДРПОУ; інформація про платника податків; можливість отримання інформації про відсутність банкрутства юридичної особи та фізичної особи-підприємця через Інтернет. Використання даних відкритих баз та реєстрів при проведенні процедур закупівель.
8. Організація діяльності комітету з конкурсних торгів.Корупційні ризики та складові.
9. Порядок та основні умови планування закупівель:ефективна організація закупівель протягом року. Особливості формування річного плану державних закупівель: необхідність оприлюднення додатку до річного плану та очікуваних сум закупівлі. Новий порядок визначення предмета закупівлі: Національний класифікатор України «Єдиний закупівельний словник» (CPV:2008, IDT) ДК 021:2015, особливості роботи.Відшкодування, законні варіанти уникнення проведення відповідних процедур закупівель.Вибір процедури закупівлі. Можливості ділення та об’єднання предмету закупівлі: порушення або правомірне рішення. Проведення закупівель на початку року.
10. Загальні умови здійснення закупівель.Порядок оприлюднення інформації про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу: строки, витрати. Розміщення інформації англійською мовою. Рекомендації щодо роботи з веб-порталом з питань державних закупівель щодо оприлюднення інформації. Строки проведення процедур закупівель. Рекомендації щодо роботи у Веб-сервісі замовника.
11. Окремі етапи організації та проведення процедур закупівель. Вибір строку подання пропозицій конкурсних торгів. Окремі аспекти складання оголошення про заплановану закупівлю.
12. Порядок отримання пропозицій конкурсних торгів, нововведення при проведенні процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів та участь у процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників: необхідність демонстрації ціни пропозиції учасника.
13. Особливості здійснення вивчення та оцінки пропозиційконкурсних торгів. Виправлення арифметичних помилок. Порядок відхилення пропозицій конкурсних торгів.
14. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися. Акцепт пропозиції конкурсних торгів та укладення договору про закупівлю. Інформування учасників про результати проведення процедури закупівлі.
15. Документація конкурсних торгів.Кваліфікаційні критерії відбору учасників. Виконання аналогічних договорів – правомірна вимога чи дискримінація. Технічна специфікація, особливості складання. Особливості формування. Забезпечення пропозиції конкурсних торгів, забезпечення виконання договору про закупівлю: гарантія чи виконання норм Закону? Оптимальний вибір способу і розміру забезпечень.Критерії оцінки: ціна чи ціна з урахуванням інших показників. Варіант методик оцінки.
16. Запит цінових пропозицій.Особливості проведення. Зміст запиту цінових пропозицій.
17. Окремі аспекти переговорної процедури закупівлі. Підстави для застосування, порядок проведення. Обґрунтування підстави для застосування процедури закупівлі. Закупівля енергоносіїв, водо-, теплопостачання, водовідведення тощо. Нове при здійсненні закупівлі природного газу.
18. Договір про закупівлю.Можливість застосування попередньої оплати. Можливість внесення змін та коригування істотних умов договору.
