Сексология онлайн 2024 Телесно-ориентированная терапия, Онлайн 2024 Гештальт, Одесса, 2023 Специализация по экзистенциальному психологическому консультированию 2024
view counter

Оптимізація податків - шахрайство чи необхідність?

Зважаючи на підвищені ризики та нестабільну ситуацію у сучасному бізнес-середовищі, платники податків усіляко намагаються зменшити розмір податкового зобов'язання. Відтак, виникає необхідність правильної податкової оптимізації. Помилково вважати, що цей процес є типовим ухиленням від податків, оскільки основний його принцип - вибір найбільш вигідної форми здійснення діяльності.

У цій статті спробуємо окреслити основні механізми для законної оптимізації оподаткування. Очевидно, варто почати з того, що свідоме ухилення від сплати податку є карним злочином ( як адміністративно, так кримінально). Саме тому кожен власник бізнесу повинен чітко розмежовувати поняття законної оптимізації та навмисного ухилення від сплати.

Отож, універсального методу легального зменшення податку для всіх підприємств не існує. Кожен платник шляхом ґрунтовного аналізу особливостей свого бізнесу ( часто з допомогою спеціалістів) повинен обрати найбільш дієві механізми.

"Діряве законодавство". В українському законодавстві досі є чимало суперечностей щодо сплати податків, які, як відомо, вирішуються на користь платника. Спеціалісти радять звернутися до передачі податкових зобов'язань іншій особі або ж "уповільнити" сплату податків. Що стосується передачі обов'язків іншій особі, мова йде про підприємства-пільговики - податкову базу виводять на структуру зі спрощеною системою оподаткування.

Належне укладання договорів також допомагає зменшити суму платежів. У цьому випадку ефективними є довгострокові контракти, до прикладу, договір зі сплати податку на додану вартість. Ще один важливий механізм - так звані посередницькі договори замість укладання договору купівлі-продажу.

Не забувайте, що чинним законодавством таки передбачені деякі пільги оподаткування. Знайти їх не важко - достатньо відвідати офіційний сайт Державної фіскальної служби України. Наприклад, сільськогосподарське підприємство звільняється від 50% податку на такі транспортні засоби, як трактори, автобуси, інший транспорт для перевезення людей (не менше 10 осіб).

Важливий момент - держава також повинна забезпечувати платникам податків належні умови для здійснення процесу податкового планування. Для початку - податковим службам слід попрацювати над належною (а не формальною) обробкою інформаційних запитів платників, тобто стати більш доступними в інформаційному плані.

Для ефективної оптимізації оподаткування слід звертатися до професіоналів, які врахують усі важливі аспекти та нюанси законодавства України.

Стаття надана Інтернет-компанією DATABASES Lab.

СТАТЬИ на эту же ТЕМУ