Сексология, онлайн 2020 Экстрасенсорика и биоэнергоинформатика, Одесса 2020 Гештальт, Одесса, 2020 Гавайский массаж Ломи-Ломи-Нуи, Одесса 2020
view counter

БУДІВНИЦТВО в 2020/2021: реформування будівельної галузі. Дозвільна та проектна документація. ДАБІ. ДІМ. ДССМУ. Єдина державна електронна система. Нові процедури та правила. Реконструкція, перепланування: юридичні аспекти. Штрафи.


ВСЕ тренинги и семинары в Киеве | в Одессе | в Украине
Дата начала мероприятия: 
 • чт, 19 Ноя, 2020 - 09:30
Город: 
Киев
отель "Казацкий", ул.Михайловская, 1/3, конференц-зал
Тип мероприятия: 
Семинар
Продолжительность: 
1 дней
***
Стоимость /для 1 чел./: 
2100 грн
ВЕБІНАР: 1850 грн. СЕМІНАР: 3350 грн. Знижки: - 5%, - 10%.
Скидка /для заполнивших форму заявки/: 
 50 грн
Регламент мероприятия: 
1 день, 9.00-18.00

Лектори:

 • СЕРГІЄНКО О.В. - Радник Голови Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції України. Екс Начальник Управління дозвільних процедур ДАБІ
  ІВЛЄВА Н.П.- Завідувач Відділу Економічних досліджень будівельного ринку та ціноутворення ДП НДІБК, ДП "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій". Судовий експерт з будівельно-технічної експертизи, канд. екон. наук, с.н.с.
  КИСІЛЬ В.Є. -Адвокат, Партнер юридичної фірми «KPD Consulting». Голова Комітету права Українського клубу нерухомості. Заступник Голови Громадської ради при МІНРЕГІОНБУДІ України і Голова комітету з питань права.

Підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих радЗа участь у наших семінарах (в залі чи онлайн) нараховуються кредити ЄКТС: до 50% загальної кількості отриманих кредитів ЄКТС (у 2020р). Постанова КМУ №106 від 6.02.2019р.

Програма: 

Блок 1. ЧЕРГОВІ ЗМІНИ 2020 р. В ГАЛУЗІ МІСТОБУДУВАННЯ!  РЕОРГАНІЗАЦІЯ / ЛІКВІДАЦІЯ ДАБІ.

1. ДАБІ > Нові Державні структури у сфері містобудування. Строки. Розмежування існуючих повноважень та функцій. 

Закон № 199-ІХ! Зміни з 1.06.2020р. Спроба "легалізувати" постанови КМУ № 218 та № 219.

Державна інспекція містобудування України (ДІМ). Функція державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Створення 8 міжрегіональних територіальних органів ДІМ. Особливості контролю за дотриманням ліцензійних умов.

Державна сервісна служба містобудування України (ДССМУ). Дозвільні та реєстраційні функції. Ведення реєстрів. Ліцензування. Атестація та сертифікація.

Держагентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України. Перевірка об'єктів на відповідність Держнормам, Параметрам, ДБНам, Єврокодам.

2. СУД. Визнання незаконною ліквідацію ДАБІ!? Окружний адміністративний суд м.Києва відкрив провадження щодо визнання незаконною постанови Уряду, якою було ліквідовано ДАБІ.

3. ДАБІ (ДІМ) з 1.06.2020 р. не має права (без рішення суду), Закон 199-ІХ: Скасовувати МУО, повідомлення, декларації та сертифікати; Припиняти / скасовувати право на початок виконання будівельних та підготовчих робіт, набуте на підставі повідомлення;

Анульовувати / скасовувати документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію збудованих об’єктів.

4. ЕКСПЕРТИЗА!

 • Проект Постанови від 26.08.2020. «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».
 • Врегулювання запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Обов’язковість внесення даних
  до Реєстру будівельної діяльності відомостей про експертні організації та експертні звіти (з додатками про результати експертизи проектів).
 • Укладання договорів через E-кабінет між замовником та експертною організацією.
 • «Позитивний» та «негативний» експертний звіт. Лише позитивний звіт є підставою для затвердження / схвалення проектів будівництва.
 • Можливість затвердження проектів будівництва виконкомами сільських, селищних, міських рад щодо об’єктів до 120 млн. грн.
  (у разі відсутності підприємств, установ та організацій, яким можливо делегувати функції замовника)…

5. Децентралізація повноважень.

 • Поступова передача реєстрації та видачі документів (декларативний та дозвільний характер) від центрального органу до уповноважених органів містобудування та архітектури органів місцевого самоврядування.

6. МІНРЕГІОН. Карально-наглядова функція.

 • Формування політики у сфері містобудівного контролю та нагляду.
 • Можливість адмін оскарження МінРегіоном рішень про реєстрацію або повернення декларації; про видачу або анулювання дозволу на виконання будівельних робіт; про відмову у видачі сертифіката.

7. Скасування ліцензування виконавців робіт. 

 • Втрачають чинність ПКМУ від 5 грудня 2007 р. № 1396 та ПКМУ від 30 березня 2016 р. № 256.
 • Питання про зупинення, відновлення дії та анулювання ліцензій віднесено до повноважень Мінрегіону!

8. Персоніфікована професійна сертифікація відповідальних виконавців робіт (виконробів, інженерів-консультантів...).

 • ! Персональна відповідальність (майнова, адміністративна, кримінальна).
 • Закріплення функції за Міністерством розвитку громад та територій.

9. Професія незалежного "ІНЖЕНЕРА-КОНСУЛЬТАНТА" (як відповідальних осіб).

 • Зміни в ст. 11 ЗУ "Про архітектурну діяльність" щодо інженера-консультанта та інженера технічного нагляду.
 • Врегулювання оплати послуг (зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013).
 • Напрямки діяльності (роль + обов’язки): - виступає в ролі експерта, який консультує замовника з питань реалізації проекту; - займається підбором постачальників і підрядників; - об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях; - несе відповідальність за дотримання норм законодавства у частині делегованих замовником повноважень; - здійснює незалежний і всебічних контроль якості при проектуванні й будівництві об’єктів.

10. Обов'язкове страхування для будівельних компаній з 1.01.2021р.

11. Зупинка дії постанови КМУ від 23.05.2011р. №553 «Про затвердження Порядку здійснення держ. арх.-буд. контролю».

12. Введення поняття «огляд об'єкту». Для з’ясування питань щодо відповідності, достовірності відомостей у поданих документах; наявності виконавчої документації у обсязі, передбаченому ДБНами та матеріалів технічної інвентаризації. Фото- та відеофіксація.

13. Запровадження чек-листів (повна документація).

14. Новий РЕЄСТР БУДІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.  ID-код.

Як працюємо до нового реєстру?

 • Чек-лист > ЦНАП > ДССМУ > дозвіл на будівництво.
 • Сертифікат про введення в експлуатацію видаватимуть на підставі заяви від Забудовника + на підставі перевірки будівництва.

15. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ! Розподіл. Посилення. Персональна майноваадміністративна та кримінальна відповідальність кожного суб'єкта:

Замовник, Місцеві органи містобудування та архітектури, Постачальники послуг, Проектні організації, Експертні, Атестовані і сертифіковані особи, Виконавці буд.робіт, Державний нагляд і контроль.

16. Перевірки ДАБІ (НЕ) Можливі з 18.03.2020 року!?

17. Проект Постанови КМУ. Зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи.

18. Діджиталізація.

 • КМДА перевела в електронний вигляд всі містобудівні умови та обмеження (видані з 2011 до 1.07.2020). (3643 містобудівних умов та обмежень; 2161 будівельний паспорт).
 • Наступний етап – інвентаризація та оцифрування АПЗ (архітектурно-планувальних завдань), а також проектних документів з 2002 року.

  Блок 2. Зміни до ЗУ «Про будівельні норми. Сертифікації відповідальних виконавців. Проектування. Кошторисне ціноутворення. 

   

  1. Аналіз ЗУ про внесення змін до ЗУ«Про будівельні норми» щодо удосконалення НОРМУВАННЯ у будівництві. Підвищення якості будівельних норм. Зменшення кількості необгрунтованих вимог. Розширення методів встановлення. Розширення кола базових організацій, що виконують функції по нормуванню. Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

  2. Три методи нормування у будівництві: Розпорядчий. Запровадження параметричного методу. Як пріорітетного. Цільовий.

  3. МінРегіон планує коригувати ДБН, у зв'язку з внесенням змін до ЗУ «Про будівельні норми». Параметричний метод нормування в будівництві було визначено пріоритетним.

  Блок 3. НОВІ ЗМІНИ в законодавстві з питань містобудування (2018/19, з 1.01.2020, з 1.05.2020). ДБН «Планування і забудови територій».

  1. Зміни в дозвільній та проектній документації. Зміни в експертизі. Зміни в експлуатації. Нові ДБН. Нові Постанови КМУ. МінРегіон.

  2. Робота Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

  • Реєстр будівельної діяльності. Включає єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
  • Електронний кабінет Замовника в ДАБІ. On-Line подача документів та отримання результатів. Інші спрощення.
  • Інспекційний портал ДАБІ. Запуск відкритої системи розгляду дозвільних документів.

  Закон №199-IX передбачає:

  • Посилення відповідальності суб’єктів надання адміністративних послуг. Обмеження деякі повноваження посадових осіб ДАБІ.
  • Отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва в електронному форматі.
  • Скорочення переліку документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва.
  • Отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі.
  • Запровадження єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.

  3. ДБН Б.2.2.-12.2019 «ПЛАНУВАННЯ ТА ЗАБУДОВА ТЕРИТОРІЙ»! (150 істотних змін!)

  • Найважливіший новий ДБН в дії!
  • Особливості застосування ДБН Б.2.2–12:2019 органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
  • Житлові квартали. «Блакитна лінія». «Зелена лінія». «Жовта лінія». Відсоток забудови в залежності від поверховості. Гранична межа щільності населення.
  • Максимальна поверховість забудови (чисельність населення). Кінець багатоповерхової забудови приміських областей!
  • Обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл. Пожежні вимоги.

  4. Реєстр Містобудівних умов і обмежень. Зміни до процедури видачі містобудівних умов і обмежень.

  5. ВІДХИЛЕННЯ від будівельних норм (будівлі і споруди).Немає.

  6. РОЗРАХУНОК КЛАСУ НАСЛІДКІВ! СС1, СС2, СС3. Остаточна редакція. Як живемо з СС1, СС2, СС3 по-новому з 1.12.2019р.? Вимоги у визначенні класів наслідків (відповідальності) об'єкта / частини. Нові проблеми. Капітальний та поточний ремонт. Всі обєкти держ. таємниці з СС3!.

  7. Порядок присвоєння поштових адрес. 5 робочих днів. Об’єктам будівництва. Об’єктам нерухомого майна.

  8. Створення Реєстру об'єктів нерухомого майна. Новий Порядок технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Нова процедура. Нові проблеми.

  9. Нові ДБН. «Житлові будинки. Основні положення». «Громадські будинки та споруди». «Висотні будівлі. Основні положення». ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання» Зміни 2020. Нові терміни (багатофункціональні будинки і комплекси, приміщення з масовим та приміщення з постійним перебуванням людей).

  10. ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».
  11. ЗУ «Про обов’язкову сертифікацію новобудов на енергоефективність».
  12. ЗУ «Про внесення змін... у зв’язку з прийняттям ЗУ «Про стандартизацію». Національні замість державних стандартів.Нові нормативи: кошторисні норми і нормативи з ціноутворення у будівництві.

  13. Роз’яснення МінРегіонБуду.  Аналіз останніх ініціатив Мінрегіонбуду. Випадки, у яких потрібно / не потрібно коригувати/узгоджувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм ДБН.

  Блок 4. РАЗРЕШИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА. РАЗРЕШИТЕЛЬНАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ. Что изменилось? Новые ПРОЦЕДУРЫ И ПРАВИЛА 2020!

  1. РЕФОРМЫ. Закон № 1817-VIII. Новые редакции Постановлений КМУ №461 и №466. Практика их применения.

  • Порядок оформления и получения разрешительных документов. Разрешительные изменения в техническом переоснащении. Проставление КабМина №327.
  • Новый Порядок проведения обследования принятых в эксплуатацию объектов строительства.
  • Изменения в системе нормирования и стандартизации в строительстве.
  • Изменения в Порядок тех. надзора во время строительства объекта архитектуры для CC2 и CC3.
  • Увеличение ШТРАФОВ.

  2. НОВЫЙ ПОРЯДОК оформления РАЗРЕШИТЕЛЬНЫХ ДОКУМЕНТОВ!

  • Разрешительная документация в ДВУХУРОВНЕВОЙ СИСТЕМЕ архитектурно-строительного НАДЗОРА и КОНТРОЛЯ.
  • Декларативные и разрешительные документы в 2х уровневой системе.
  • Особенности регистрации. Отмена декларацийПринятие в эксплуатацию (какая процедура?).
  • Нюансы подачи документов.
  • Что не требует разрешения? Анализ Постановления.
  • Этапы прохождения разрешительной процедуры. Как изменилось понятие исходных данных, что в них входит?
  • Исчерпывающий перечень условий, предоставляемых в качестве исходных данных для проектирования объектов строительства.
  • Уведомление: когда возникает право на выполнение строительных работ. Как правильно подать Уведомление.

  3. ПОДГОТОВИТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ.
  4. СТРОИТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ.
  5. ПРИНЯТИЕ В ЭКСПЛУАТАЦИЮ объектов строительства.
  6. Авторский и Инженерно-технический надзор. 
  Новый статус БТИ. Техническая инвентаризация построенных объектов строительства. Изменения в Порядке осуществления тех. надзора во время строительства объекта архитектуры. Постановление КМУ №327.

  7. Будівельний паспорт: зміни 2020. Скасування: ескізних намірів забудови (плани, відстані, фасади, інженерія). Спрощення чи ускладнення? Червоні лінії, вірстані, розриви... Вся відповідальність на Замовнику!

  8. САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО. Новий Порядок легалізації сомобудів. Вимоги органів арх.-буд. контролю до замовникаказчику. ! Хвиля «криміналізації» в 2020р. самочинного будівництва (ведення будівельних робіт без документів) приватних будинків. Поліція Києва відкриває кримінальні провадження за 356 ККУ – самоправство, щодо замовників, які розпочали будівельні роботи без  документів.

  Блок 5. КОНТРОЛЬ. НАДЗОР. РЕФОРМИРОВАНИЕ СИСТЕМЫ ГАСК. Децентрализация. Передача функций на местную власть. Новые полномочия. Инспекции на местах. Результати масових перевірок ДАБІ - активний відбір та призупинка ліцензій у будівельних компаній ! (відхилення від вимог будівельних вимог та стандартів, проектної та технічної документації; чисельності працівників; розходження наданої інформації та фактичних даних; невідповідність кваліфікації, заниження категорій складності).

  1. Затвердження нових критеріїв для проведення перевірок. Комплексний план перевірок 2020. Впровадження інспекційного порталу ДАБІ.

  2. Зміни до Наказу №45.

  3. Архитектурно-строительный НАДЗОР. Органы и их полномочия. Государство и органы местной власти. Сфера ответственности. Действия. Полномочия.

  4. Архитектурно-строительный КОНТРОЛЬ. Кем и как осуществляется? Децентрализация.Полномочия: государства, какие передаются. ГАСК на уровне государственных функций. Инспекции на местах, как административные сотрудники от местной власти.

  5. Регулирование строительной деятельности.
  6. Конец уведомительным обязанностям застройщика перед местным советом, пожарниками, инспекцией.
  7. Взаимоотношения субъектов градостроительства с системой Контроля и Надзора. Доказательства неправомерных действий в случае спора с инспекцией. Отказ инспекции. "... мы лишены возможности" - что делать? Рекомендации.

  8. Усиление ответственности юр. и физ. лиц в сфере градосторительной деятельности. Виды ответственности. С какого момента возникает. Факты, что свидетельствуют о наличии оснований привлечения к ответственности.

  9. ШТРАФНІ САНКЦІЇ у будівництві.  Для фізичних осіб – ГАПів, ГІПів, інженерів-технічного нагляду, відповідальних виконавців; Для юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Порушення містобудівного законодавтсва. Яка відповідальність? Порядок накладення фінансових та адміністративних санкцій. Їх оскарження. Аналіз судової практики.


  Блок 6. ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ - нові вимоги до складу та змісту. Проектування та Кошторисне ціноутворення.
  1. Проектування та експертиза проектів будівництва. Зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи. Види будівництва. Неузгодженість щодо «технічного переоснащення».

  2. ДБН А.2.2-3:2014 «СКЛАД ТА ЗМІСТ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ на будівництво» - нові вимоги до складу та змісту!

  • Проектна документація. Її склад та зміст. Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів-проектувальників
   (Закон №1817, Закон №2020, ПКМ №327, зміна № 6 та № 11 до кваліфікаційних характеристик).
  • Проект зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо «Порядку розроблення та затвердження проектної документації».

  3. Сертифікація відповідальних виконавців. Термін дії сертифікатів. Проходження курсів підвищення кваліфікації. Які сертифікати для ГІП? Які для підпису кошторисної частини проектної документації? Анулювання, вилучення сертифікатів.

  4. Закон «Про регулювання містобудівної документації».

  • Ст. 31 «Проектна документація». Зміни з урахуванням відміни категорій складності (ЗУ «Про оцінку впливу на навколишнє середовище»).
  • Капітальний ремонт за спрощеною процедурою за дефектним актом та кошторисом тільки для об’єктів класу наслідків СС1.
  • Експертиза проектної документації (обов’язкова та добровільна).
  • Ст. 32. «Класи наслідків (відповідальності) будівель та споруд», проект зміни до ДСТУ щодо класу наслідків.

  5. Проект зміни до ПКМ № 560 «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».
  6. Науково-технічний супровід у будівництві. Вартість (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві»). Об’єкти в сейсмічних районах.

  7. ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА.

  • Зміни до ДСТУ Б Д.1.1 «Правила визначення вартості будівництва».
  • Утримання служби замовника, технагляд, інженер-консультант.
  • Зміни до ДСТУ-Н Б Д.1.1-3 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адмін. витрат та прибутку у вартості будівництва».
  • Зміни до ДСТУ Б Д.1.1-7 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво».

  НОВА Зміна №3Зміна №1 та Зміна №2 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013. Що нового?

  • Вартість 1 людино дня (розрахунок до прийняття Зміни №3).
  • Вартість робіт з паспортизації, оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності.
  • Вартість експертизи проектної документації (Зміна №2), хто виконує експертизу.
  • Помилки при експертизі кошторисів на вишукувальні роботи.

  Зміна №1 – визначення вартості проектування інших об’єктів.

  • Розподіл вартості проектних робіт по окремих стадіях проектування, між виконавцями окремих розділів проектної документації.
  • Визначення договірної ціни, прибуток, середньомісячна заробітна плата проектувальника.
  • Обґрунтування фактичних витрат при розрахунку вартості проектних робіт.

  8. ЗАРПЛАТА. Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників.Прогнозна мінімальна кошторисна заробітна плата на 2020 рік, планові розрахунки на 2020 рік

  Блок 7. БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ. ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ ТА СУДОВА ПРАКТИКА. ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ.

  1. ЗЕМЛЯ В БУДІВНИЦТВІ. Права на земельну ділянку. Проблеми придатності ділянки для забудови. Зміна цільового призначення для забудови. Нова Позиція Верховного суду щодо зміни цільового призначення для забудови. Чи можна провести реконструкцію без права на землю? Суперфіцій для будівництва житла. Проблемні питання застосування. Аналіз судової практики.

  2. Порядок тех. інвентаризації об’єктів нерухомого майна.
  3. Реєстр права власності.
  4. ВИДИ БУДІВНИЦТВА. Перепланований об’єкт: чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію?

  5. Право на об’єкт будівництва: чому важливо достеменно визначити хто є замовником.
  6. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
  7. Інвестування будівництва. Регулювання відносин. Законодавчі обмеження і дійсна природа відносин сторін. Нова концепція «права очікування» інвестора. Баланс ризиків.

  8. Судова практика щодо: Захисту прав інвесторів; Прийняття в експлуатацію.

  Блок 8. ОТРИМАННЯ ВИХІДНИХ ДАНИХ.

  1. Містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови земельної ділянки:

  • Чи можна отримати МУО без кадастрового номера земельної ділянки? Зміни з 24.07.2020 року.
  • ДПТ. Чи потрібен?
  • Чи можна видати кілька МУО на одну ділянку? Чи може суд змусити надати МУО?

  2. Технічні умови на забезпечення об’єкту інженерними мережами. Пайова участь у розвитку інфраструктури міста.

  • Платити чи ні. Кому та як необхідно сплачувати? Особливості при реконструкції та переплануванні. Зменшення пайової участі на суму вартості будівництва інженерних мереж. Реалії 2020. Що робити з уже діючими договорами?

  3. Адреси. Порядок присвоєння: / поштових адрес об'єктам нерухомості; / будівельних адрес об'єктам нового будівництва. Закон чи місцеві порядки, хто зверху? Коли адресу можна не присвоювати.         

  Звертаємо увагу!

  Під семінар заброньований зал на 345 м2. Всі вимоги дистанції та безпеки будуть дотримані. 

  Организатор мероприятия

  ! ЗАПОЛНИТЕ предварительную ЗАЯВКУ

  (напр.: Иванов Иван, 1... Глушко Ирина, 3)

  Проверьте отсутствие пробела до и после адреса

  данет
  Тренинги в Одессе
  Тренинги в Киеве

  Если вы уже получаете нашу рассылку,
  то просто подтвердите свой выбор

  После отправки формы ДОЖДИТЕСЬ появления страницы c надписью "Спасибо за регистрацию на мероприятие". Если Вы не уверены в том, что Вам удалось зарегистрироваться, отправьте Вашу заявку письмом (в теме письма укажите "Регистрация") на электронный адрес: [email protected]
  В связи с постановлением Кабинета министров Украины №211 от 11 марта 2020 года "О защите населения от инфекционных болезней" многие мероприятия переносятся на более поздние даты или переводятся в он-лайн формат. Так как переносы происходят в режиме реального времени, то не все изменения внесены. После регистрации на мероприятия ближайших недель вы будете уведомлены об актуальной дате или форме проведения мероприятия. Извините за неудобства.
  тренинги и семинары в Одессе Если у Вас не вышло зарегистрироваться самостоятельно, Вы можете позвонить Николаевой Елене по тел.: +38-067-559-85-21, 093-567-21-03, 050-333-56-90, 094-956-00-10, (048) 703-70-10.